Specjaliści

Psycholog Maciej Mackiewicz

Maciej Mackiewicz

Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Współpracuję z dolnośląskimi placówkami zajmującymi się pomaganiem. Zakres, w którym udzielam wsparcia i szkolę jest zakorzeniony w nurcie skoncentrowanym na rozwiązaniu. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu.

Zdobywałem wiedzę i doświadczenie zawodowe m.in. w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego, ośrodku leczenia Uzależnienia i Współuzależnienia „Radzimowice”, ukończyłem Program Pomocy Psychologicznej w krakowskim IIPG, a od 2012 r. szkoliłem się w Centrum Terapii Krótkoterminowej w Łodzi (całościowy 4-letni kurs zgodny z wymogami przygotowywanej przez Ministerstwo Zdrowia ustawy o zawodzie psychoterapeuty).

Szczególnie interesuję się tematyką zmian życiowych i zawodowych, fascynujący jest dla mnie zarówno sam proces zmian, jak i przygotowanie się do niego. Swoimi przemyśleniami dzielę się na blogu, którego tematyka dotyczy budowania dobrostanu psychicznego i poszukiwania rozwiązań. Prywatnie jestem miłośnikiem gór, literatury, pisania i twórczości.

Doradca kariery Aleksandra Mackiewicz

Aleksandra Mackiewicz

Towarzyszyłam już kilkuset osobom w procesie zmiany w obszarze życia zawodowego. Wspieram w poszukiwaniu własnych talentów oraz predyspozycji.  Uważam, że na zmiany nigdy nie jest za późno. Współpracuję z wieloma instytucjami rynku pracy oraz pracodawcami. Mój warsztat pracy opiera się o narzędzia wykorzystywane w poradnictwie zawodowym oraz coachingu.

Prowadzę warsztaty i szkolenia dla dorosłych oraz młodzieży z obszaru umiejętności interpersonalnych, kompetencji przydatnych przy aktywnym poszukiwaniu pracy oraz wykorzystywanych w codziennym życiu zawodowym. Moim żywiołem jest działanie, więc w trakcie zajęć dbam o to, by uczestnicy jak najwięcej doświadczali i praktykowali.

Ważnym obszarem mojej pracy jest wspieranie osób z niepełnosprawnościami w osiąganiu jak największej samodzielności w życiu społecznym i zawodowym. Od kilku lat wykorzystuję swoje doświadczenia w szkoleniu specjalistów, pracodawców, pracowników instytucji zainteresowanych lepszym i bardziej efektywnym wspieraniem osób z niepełnosprawnością.